İçeriğe geç →

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?

İnstagram takipçi arttırma rehberimiz sayesinde sizler de binlerce, hatta yüz binlerce takipçiye ulaşacaksınız. Biliyorsunuz ki instagram günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması. Her geçen gün de büyümeye devam ediyor. Durum böyleyken, en fazla araştırılan konuların başında da instagram takipçi arttırma konusu geliyor.

Takipçi sayısını arttırmak, tüm instagram kullanıcılarının ortak amacı konumunda. Popüler veya instagram deyimiyle fenomen olmak sadece kişisel hesaplar için değil, işletme hesapları için de oldukça zorlu bir süreçtir. Fakat yoğun ve düzenli çalışmalarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Hile kullanmadan yani bot takipçi satın almadan, organik yöntemlerle takipçinizi arttırmak sizin elinizde.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi organik takipçi kazanmak instagram hesabınız için en ideal yoldur.  Bu yapılan çalışmalar kısa ve uzun vadede, kesinlikle sonuç verecektir. Böylelikle hem takipçi sayınız hem beğenileriniz hemde kullanıcılarla olan etkileşiminiz zirveye çıkacak ve harika bir başarı sağlamış olacaksınız.

İnstagram Takipçi Arttırma Yolları

Aşağıda anlatacağımız ufak ama etkin adımları izleyerek  instagram takipçilerinizi artırabilirsiniz. Etkileşimi fazla, beğeni ve takipçisi yüksek,  harika bir profile sahip olmak için instagram takipçi arttırma rehberimizi inceleyebilirsiniz. O zaman vakit kaybetmeden takipçi arttırma hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşalım.

instagram-takipci-artir

Hashtag Kullanımına Önem Verin

Hashtag kullanımına geçmeden önce hashtag nedir, kısaca bunu anlatalım. Hashtag, Türkçe ismiyle etiketlemek demektir. İnstagram’ da “#” sembolü kullanılarak yapılır.

Hashtag’ ın en fazla kullanıldığı alanda instagramdır. Kullandığınız hashtagler sayesinde instagram keşfet bölümünde görünerek yüksek etkileşimler sağlayın.

Hashtag kullanarak yaptığınız paylaşımlar size kısa sürede takipçi kazandırabilir. Bir paylaşım ile az bir zaman içinde 10-20 arası takipçi kazanabilirsiniz. Fakat paylaşımınızla alakasız yaptığınız etiketler size takipçi kazandırsa da bu takipçiler kalıcı olmayacaktır.

Bu şekilde kazandığınız takipçilerin büyük bir kısmı sizi takibi bırakacaktır. Peki bunun önüne geçebilmek için ne yapmanız gerekiyor.

İnstagram da bir paylaşımda çok fazla hashtag yapabiliyorsunuz. Ama siz bu sayıyı asla zorlamayın. Sadece yaptığınız paylaşımla alakalı etiketleri kullanın. Örneğin bir yemek fotoğrafı paylaştıysanız #yemek, #food gibi etiketleri kullanabilirsiniz.

Bu stratejiyi uyguladığınızda eklediğiniz etiketleri takip eden kullanıcılar sizi takibi bırakmamış olacaktır.

instagram takipci arttirma
instagram takipci arttirma

Farklı Sosyal Ağlarda Profilinizi Paylaşın

Facebook, Twitter, Pinterest gibi sosyal ağlarda da profilleriniz var ise bu platformlarda instagram paylaşımlarınızın linkini paylaşabilirsiniz. Bu sosyal ağlardaki takipçilerinizi instagram hesabınıza yönlendirin. Böylelikle buradaki takipçilerinizi de instagram takipçiniz haline getirebilirsiniz.

Bu yöntem de oldukça etkili bir yöntemdir. Bunu yaptığınızda takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.

İnstagram Takipçi Arttırma İçin Düzenli Paylaşımlar Yapın

Düzenli paylaşımlar yapmak instagram takipçilerinizi tutmaya yardımcı olur. Unutmayın takipçileriniz her zaman paylaşımlar yapmanızı bekler. Uzun süre paylaşım yapmamak takipçilerinizin pek hoşuna gitmeyebilir. Bu yüzden düzenli paylaşımlar yapmanız çok önemlidir.

Düzenli paylaşımları yaparken takipçilerinizin ne zaman aktif oldukları, hangi saatlerde instagramda olduklarını bilerek içerikleriniz paylaşın. Bu bilgilere sahip olmadan yaptığınız paylaşımlar yeterince beğeni veya etkileşim almayabilir. Profilinizin istatistikler bölümünü ziyaret ederek takipçilerinizle alakalı genel bilgilere ulaşarak paylaşımlarınızı yapın.

Etkileyici Filtreler Kullanın

İnstagram takipçi arttırma yollarından biri de paylaşımlarınızı etkileyici filtrelerle desteklemenizdir. Paylaşımınıza yapacağınız ufak dokunuşlar takipçilerinizin hoşuna gidebilir. Araştırmalar gösteriyor ki filtre kullanılmış paylaşımlar daha fazla etkileşim ve beğeni alıyor.

Ama sadece filtre kullanımı da tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden fotoğraf düzenleme programlarını kullanabilirsiniz.

Takipçilerinizle Etkileşim Halinde Olun

Takipçilerinizle etkileşim içinde olmak size her zaman fayda sağlayacaktır. Onların fotoğraflarına yorum atın, fotoğraflarını beğenin. Bu davranışlarınız takipçilerinizin gözünde iyi bir profil çizecektir. Yaptığınız yorumlar da içerikle alakalı olsun ki takipçileriniz size ilgi duyulduğunu hissetsin.

instagram takipçi artırma

İnstagram Takipçi Arttırma İçin Ortaklık Kurun

Kendi hesabınıza benzer profilleri takip edin. Onlarla konuşarak profillerinizi destekleyecek çalışmalar yapabilirsiniz. Belirli aralıklarla profillerinizi akış veya hikayeler bölümünde paylaştırarak instagram takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Emin olun bunun etkisini fazlasıyla görebileceksiniz.

Profilinizi Analiz Edin

Sadece iyi paylaşımlar yapmak, beğenmek, yorum atmak, tek başına işe yaramaz. Profiliniz ve takipçileriniz hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Takipçilerinizin yaş grubu, aktif olduğu saatler, hangi paylaşımlarınızın daha çok beğeni aldığı, hangisisin etkileşiminin az olduğu gibi. Bu bilgiler sayesinde hem iyi olduğunuz noktaları görebilir, hem de eksik olduğunuz noktaları görerek daha iyi bir profil oluşturmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu analizi kendiniz yapabileceğiniz gibi, analiz araçları da kullanarak yapmanız mümkün. Piyasada instagram analizi için birçok program bulunmakta. Bunların birini kullanarak daha iyi analizler çıkarabilirsiniz. Takipçi artışı, düşüşü, sizi takip etmeyen kullanıcılar gibi bilgiler bu programlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Sayı Değil Kalite Önemlidir

Çok fazla paylaşım, çok fazla takipçiniz olacağı anlamına hiçbir zaman gelmez.  Takipçiler ne kadar paylaşımınız olduğuna değil, kaliteli içerikleriniz var mı, yok mu, bununla ilgilenir. Bu yüzden yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflarınızı, kaliteli gördüğünüz fotoğrafları, ya da iyi düzenlenmiş görselleri kullanmalısınız. Sizi en iyi tanımlayan görseller her zaman daha fazla dikkat çeker.

Profilinizin daha kaliteli, daha ilgi çekici görünebilmesi için gereksiz paylaşımlarınızı gizleyebilir ya da tamamen silebilirsiniz. Kimse kalitesiz içerik paylaşan bir hesabı takibe almak istemez. Ayrıca sizi takip eden kullanıcılar da bu paylaşımlarınız yüzünden sizi takibi bırakabilir.

İnstagram Sponsorlu Reklam Kullanın

İnstagramda reklam vermek takipçi artışı için başarılı sonuçlar verir. Belirli bir bütçeniz varsa instagram reklamları seçeneğini kullanarak hızlı bir şekilde daha çok takipçiye ulaşabilirsiniz. İyi bir reklam doğru sonuçlar doğurur. Ayrıca doğru hedef kitleye reklamlarınızı gösterebilirseniz istediğiniz takipçi sayısına çok kısa zamanda ulaşırsınız.

instagram-takipci

instagram Takipçi Arttırma İçin Yarışmalar Düzenleyin

En iyi instagram takipçi arttırma yöntemlerinden biridir. Ayrıca çok fazla etkileşim alacağınız bir yöntem olduğu için kesinlikle ilgi çekicidir. Yapacağınız yarışma veya çekilişle ufak bir hediye veya daha büyük hediyeler vermek size kalmış tabi. Ama bu hediyeyi kazanmak isteyen kişilerin sayısının çok fazla olacağını kesinlikle değiştirmeyecek.

Takipçilerinizi arttırmak için bir yaptığınız paylaşımın beğenilmesini veya arkadaşlarına etiketlemelerini isteyebilirsiniz.

Çekiliş veya yarışma sonuçlarını mutlaka profilinizde paylaşın. Hatta çekiliş anını canlı yayın açarak paylaşmanız hem etkileşimi daha da artıracak hem de kullanıcıların gözünde güveninizi arttırmanıza yardımcı olacaktır. Şeffaf ve güvenilir olmanın her zaman başarı sağladığını asla unutmayın.

Son olarak çekiliş veya yarışmada vaat ettiğiniz hediyeyi kısa sürede kazanan kişiye ulaştırın. Bu hediyeyi ulaştırmadığınız takdirde takipçilerinizin gözünde kötü bir izlenim bırakacaksınız. Bunun önüne geçebilmek için kazanan kişiden hediyeyi aldığı zaman bir fotoğraf veya video isteyebilirsiniz. Bu fotoğraf ve videoyu da profilinizde paylaşarak olması gereken güveni sağlayabilirsiniz.

Başarı Ufak Detaylarda Gizlidir

Şimdi instagram takipçi kasma için detaylar sizi farklı kılan en önemli şeydir. Detaylar sayesinde diğer insanlardan farkınızı gösterebilirsiniz. Bu durum instagram profiliniz içinde geçerlidir. Profilinizin detaylarına ufak dokunuşlar yapmak sizi ön plana çıkarır.

Örneğin; hesabınızın biyografi bölümünü güzel bir şekilde düzenlemek size artı puan getirecektir. Kendinizle veya içeriğinizle uygun etiketler kullanmaya özen gösterin.

Fotoğraf paylaşırken mutlaka lokasyon bilgisini paylaşımınıza ekleyin . Böylece o etiketlediğiniz yerde daha önce bulunmuş veya etiket yapmış kişiler de paylaşımınızı görerek sizi takibe alabilir.

Size önerilen kişileri takip etmeyi unutmayın. İnstagram’a yeni kayıt olmuş kişiler veya ortak takipçilerinizin olduğu hesaplar sizi takip etmeye daha yakındır. Önerilenler kısmında bulunan hesaplardan ortalama üç tanesinden ikisi sizi takip etmeye başlayacaktır.

Paylaşımlarınızda beğeni ve yorum yapımını etkileyecek sözcükler kullanın. Bu etkileşimi arttırmanın en iyi yollarından biridir. “Beğen” , “Yorum Yap” gibi sözcükler veya bunların farkı varyasyonlarını kullanmak hem takipçi sayınızı hem de beğenileriniz yükselmesine oldukça fazla katkı sağlayacaktır.

Kesinlikle instagram takipçi hilesi kullanmamalısınız. Beğeni arttırma için özgün olun. Video izlenme oranı diğer içeriklere oranla daha fazla olduğu için özgün videolar yayınlamalısınız.

Özgün ol, video paylaş takipçi kazan şimdi. Bunların dışında tamamen ücretsiz olarak dijital pazarlama eğitimimizden yararlanabilirsiniz.

Kategori: Blog

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir